завишено анти ТПО - Форум
Сряда, 23.04.2014, 17:20
Добре дошли Гост | RSS

[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » ONLINE КОНСУЛТАЦИЯ от Д-р Николов и Д-р Атанасов » ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ » завишено анти ТПО (завишено анти ТПО)
завишено анти ТПО
emiliaДата: Вторник, 10.04.2012, 13:55 | Съобщение # 1
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Offline
Здравейте г-н Николов,
пиша Ви отново, тъй като не съм сигурна че сте видяли съобщението ми в този форум от вчера. Когато детето ми беше на 9 месеца , ми се появи голяма подутина в областта на щитовидната жлеза. TSH и анти ТПО бяха в пределна на нормите. Пих 1 година л-тироксин от 100 мг., гушата ми спадна, хормоните влязоха в норма, анти ТПО стана 54. Тъй като ТСХ стана около 0.25, доц. Христозов ми намали л-тироксина на 50 мг.. След още една година, хормоните бяха в нормите, анти ТПО стана 133. Аз по мое усмотрение реших да си намаля хапчето на 25 мг. Вчера, 7 месеца след като пия по 25 мг хапче , хормоните бяха в норма, но анти ТПО е 279. Може ли да ми кажете, защо тези антитела започват да се увеличават ? Мога ли постепенно да спра хапчето? Не ми се иска да мисля, че цял живот ще трябва да го пия. Селен не съм пила до сега, защото кърмех детето си 2.5 години и ми казаха , че противопоказен селенът за кърменето. Може ли чрез кърмата да съм предала нещо вредно на детето ми ?
Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време .

Добавено (10.04.2012, 13:55)
---------------------------------------------
Здравейте г-н Николов,
пиша Ви отново, тъй като не съм сигурна че сте видяли съобщението ми в този форум от вчера. Когато детето ми беше на 9 месеца , ми се появи голяма подутина в областта на щитовидната жлеза. TSH и анти ТПО бяха в пределна на нормите. Пих 1 година л-тироксин от 100 мг., гушата ми спадна, хормоните влязоха в норма, анти ТПО стана 54. Тъй като ТСХ стана около 0.25, доц. Христозов ми намали л-тироксина на 50 мг.. След още една година, хормоните бяха в нормите, анти ТПО стана 133. Аз по мое усмотрение реших да си намаля хапчето на 25 мг. Вчера, 7 месеца след като пия по 25 мг хапче , хормоните бяха в норма, но анти ТПО е 279. Може ли да ми кажете, защо тези антитела започват да се увеличават ? Мога ли постепенно да спра хапчето? Не ми се иска да мисля, че цял живот ще трябва да го пия. Селен не съм пила до сега, защото кърмех детето си 2.5 години и ми казаха , че противопоказен селенът за кърменето. Може ли чрез кърмата да съм предала нещо вредно на детето ми ?
Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното време .

NikolovДата: Събота, 21.04.2012, 10:24 | Съобщение # 2
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 4
Статус: Offline
Здравейте,
подутината в областта на шията е най-добре да се види на ехограф. От него може да се предцени дали подутината е в областта на щитовидната жлеза или извън нея. Що се отнася до прогресивното покачване на антителата това е нещо типично за Хашимотото и няма как да го спрете дори да пиете и по-високи дози синтетични хормони. Засега са все още ниски антителата което показва, че автоимунното заболяване е в начален стадии. Ако искате трайно да се излекувате това може да стане само с импулсната терапия. Спирането на л-тироксина ще повиши по-бързо стойността на антителата, но това не значи че забавя процеса на унищожение на жлезата. Не мога да ви препоръчам доза защото за мене това не е решиние на проблема.
Поздрави !

д-р биоинж. A.Николов

Форум » ONLINE КОНСУЛТАЦИЯ от Д-р Николов и Д-р Атанасов » ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ » завишено анти ТПО (завишено анти ТПО)
Страница 1 от 11
Търси: