Опознавам.. хашимотото си! - Форум
Неделя, 04.12.2016, 04:56
Добре дошли Гост | RSS

[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » ONLINE КОНСУЛТАЦИЯ от Д-р Николов и Д-р Атанасов » ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ » Опознавам.. хашимотото си! (Имам хашимото от близо година.. и имам нужда от малко съвети)
Опознавам.. хашимотото си!
2289Дата: Петък, 07.03.2014, 16:22 | Съобщение # 1
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 1
Статус: Offline
Здравейте, aз съм за 24 години и миналата пролет ми откриха хашимото, от една година имам проблеми в областта на щитовидната жлеза, затруднено преглъщам, имам чувството,че имам налепи (все едно щитовидната жлеза отделя секрети), на периоди е дори плашещо, защото се засилва и ми пречи и на преглъщането и понякога имам чувството, че ще се задавя.. ендокринологът ми ми казва,че е от алергия или нещо друго (имам алергичен ринит), не било от хашимотото, но нищо за алергия не ми е помогнало до сега. И така след една година обикаляйки по всякакви лекари.. и все още без отговор.. започнах да търся лечение сама.. ето моя случай..

юни 2013- ТСХ-6.45 mIU/ml ; ТАТ-469.7 IU/ml ; МАТ-444 IU/ml
август 2013 ТСХ- 0.027 mIU/l ; FT4 -22.24 pmol/l (след прием на Euthyox 75)
ноември2013 ТСХ-3.120 (Декември-2.928) ; FT4- 13.87 ; TAT-442.60 ; MAT-379.40
Ехография- 9.10.2013 - Хипохетероехогегенна псевдонодуларна структура, горно-гранични размери (за ляв и десен лоб)

Bзимам Еутирокс 50 (сутрин на гладно) и Селен (100mcg)

Трябва да спомена, че винаги съм била много слаба, преди 3 години спрях тютюнопушенето и качих към 5 килограма, но откакто разбрах за хашимото пак ги свалих smile отдавам го на стерес sad сега съм 43 килограма...отново :/ От дете съм доста болнава и много притеснителна личност. В пубертета ми се появи постоянно притеснение, чувство за вина, депресии, постоянно студени крайници.. и така и до ден днешен, водя доста изолиран живот заради този проблем, пълното спокойствие при мен е голяма рядкост.. а знам, че това е лошо за болестта, защото при по-голям стрес веднага усещам как щитовидната жлеза нараства.. от есента имам и по-чести екстрасистоли, имам си и проблемен, чувствителен стомах (гастрит- от по-дълго време).

Знам,че трябва да взимам хранителни добавки (за сега взимам само Селен и Цинк 15 mg) - селен, цинк, калций, магнезий,омега 3 , антиоксиданти и витамини, а има ли неща, който да избягвам? като например йод?

Благодаря за отделеното време!

Форум » ONLINE КОНСУЛТАЦИЯ от Д-р Николов и Д-р Атанасов » ОНЛАЙН КОНСУЛТАЦИЯ » Опознавам.. хашимотото си! (Имам хашимото от близо година.. и имам нужда от малко съвети)
Страница 1 от 11
Търси: